C2C Siteler

GittiGidiyor Hakkında

13.9.2018
0Yorum
468Okunma

5 Şubat 2001 tarihinde yayına başlayan GittiGidiyor.com, alıcılarla satıcıları buluşturan bir e-ticaret sitesi yaratmak üzere yola çıkan Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kuruldu. 2011 yılında dünya devi eBay’ in dikkatini çekmiştir. 2011 yılında eBayin satın almasıyla (%93 hissedarı) global eBayin Türkiye iştiraki (eBay Türkiye) olmuştur.

Ayda 27 milyonun üzerinde ziyaretçi ve 12,5 milyonun üzerinde tekil ziyaretçisi olan GittiGidiyor; Deloitte Teknoloji Fast50 programında Türkiye'nin en hızlı büyüyen 8. teknoloji şirketi seçilmiş. Ayrıca, 11 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan GittiGidiyor, 2012 yılında Webrazzi ödüllerinde en iyi e-ticaret sitesi seçilmiştir. Yought Insight araştırma sonuçlarına göre ise, en yakın rakibinden %10 yüksek kullanım oranıyla genç internet kullanıcılarının favorisi olduğunu ispatlamıştır.

Her gün teknoloji, giyim, mücevherat ürünlerinden; antika ve koleksiyon malzemelerine kadar toplam 4.000 kategoride binlerce ürünü satışa sunan GittiGidiyor’ da aylık ortalama 750 bin adet satış gerçekleşiyor. Bu da 3 saniyede 1 ürün satılması anlamına gelmektedir. Toplamda ise 32 milyondan fazla satış yapılmış.

GittiGidiyor e-ticaret sitesi ile bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, kendi ürün satışlarınızı yapabilir, çevrimiçi mağaza açarak işlerinizi büyütebilir, kurumsal firma iseniz resmi mağazanızı açarak satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz.

 

GittiGidiyor Hangi E-Ticaret Modelidir?

GittiGidiyor e-ticaret sitesi c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır ve c2c e-ticaret modelinin en güzel örneğidir. GittiGidiyor’ da ürün satışı yapmak isteyen satıcılar GittiGidiyor girip ürün satışı yapabilmektedirler. GittiGidiyor Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

 

KMK C2c Pazaryeri Yazılımları

Ülkemizde c2c e-ticaret sistemleri üzerine birçok projeye imza atan KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. size c2c e-ticaret uygulamanızda sorunsuz çözüm üretmektedir. Eğer bir GittiGidiyor benzeri e-ticaret projeniz varsa KMK’nın hazırlamış olduğu c2c e-ticaret yazılımlarını incelemeniz veya projeniz hakkında bilgi almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

 

KMK C2C E-Ticaret Yazılımlarını İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER