C2C Siteler

eBay E-Ticaret Sitesi Hakkında

28.8.2018
0Yorum
348Okunma

eBay, dünya üzerinde en çok tercih edilen, uluslararası, herkesin bir şeyler satabildiği aynı şekilde de alabildiği bir alışveriş sitesidir. eBay, farklı toplumlardan bir sürü (milyon) kişinin kullandığı milyonlarca ürünün satılıp alındığı bir c2c alışveriş merkezidir.

1995 senesinde ilk olarak Amerika’da hizmete başlamıştır. eBay’ın kurucusu Pierre Omidyar olup şuan dünyanın en kapsamlı açık artırma ve c2c e-ticaret sitesi konumundadır. İlk kurulduğu yıllarda yalnızca çevrimiçi açık artırma usulüyle internet pazarına girmiş olsa da daha sonra farklı e-ticaret modelleri ile hizmet bandını genişletmiştir.

 

Uluslararası E-ticaret Şirketi

Şirketin merkezi Amerika’da olup Arjantin, Avusturya, Avusturalya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Kore, Malezya, Meksika ve Hollanda gibi daha birçok Latin Amerika, Asya ve Avrupa ülkelerinde faaliyet göstermektedir. Kullanıcılar eBay sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun istediği her alanda ürün alıp satabilirler. Sıfır ürünlerin yanında ikinci el ürünler, kitaplar, elbiseler, ev eşyaları gibi birçok ürün bulabilmek mümkün. Milyonlarca insan eBay sayesinde evlerindeki fazlalık eşyalarını satarak kurtulabiliyor. Hem kendi bütçelerine katkı sağlıyorlar hem de alıcının ihtiyacını daha uygun fiyattan karşılayabiliyorlar tabi ki bunu c2c e-ticaret özelliği ile yapabiliyorlar.

Ülkemizin popüler e-ticaret sitesi gittigidiyor.com’ da 2007 yılında eBay’ a satılması sonucunda artık bir eBay girişimine dönüşmüştür. Türkiye’de arayıp da bulamadığınız dünyaca ünlü markaların ürünlerini hem avantajlı fiyata hem de güvenilir bir şekilde temin etmeniz mümkün. eBay’den alışveriş yapmak için gerekli olan şart, eBay’de üyeliğinizin olması.

 

eBay Hangi E-Ticaret Modelidir?

eBay e-ticaret sitesi c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır ve c2c e-ticaret modelinin en güzel örneğidir. eBay’ da ürün satışı yapmak isteyen satıcılar eBay’ a girip ürün satışı yapabilmektedirler.

 

KMK C2c Pazaryeri Yazılımları

Ülkemizde c2c e-ticaret sistemleri üzerine birçok projeye imza atan KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. size c2c e-ticaret uygulamanızda sorunsuz çözüm üretmektedir. Eğer bir eBay benzeri e-ticaret projeniz varsa KMK’nın hazırlamış olduğu c2c e-ticaret yazılımlarını incelemeniz veya projeniz hakkında bilgi almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

KMK C2C E-Ticaret Yazılımlarını İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER