C2C E-Ticaret

C2C İş Modeli

16.9.2018
0Yorum
247Okunma

C2c iş modeli, günümüzde en popüler e-ticaret iş modellerinden biridir. C2c iş modeli sorunsuz e-ticaret’ in yapıldığı iş modelidir. C2c iş modeli ile kolayca binlerce ürünü sıfır sermaye ile sattırabilirsin. Dünyada denenmiş ve başarıya ulaşmış birçok c2c iş modeli bulunmaktadır.

C2c iş modeline sahip ülkemizde en başarılı olanlar, sahibinden, n11, gittigidiyor, sanalpazar şeklinde sıralanmaktadır. C2C iş modeli ile ürün stok yapmadan milyonlarca ürünü çevrim içi c2c e-ticaret platformda sergileyerek komisyon üzerinden gelir elde edebilmektesin. 

 

C2c İş Modeli Nasıl Çalışır?

C2c iş modeli nasıl çalışır? C2c iş modeli ile oluşturacağın e-ticaret sitesinde sen içerikle uğraşmazsın. Satıcıların c2c e-ticaret sitene ürünlerini eklerler, alıcılar satıcıların ürünlerini incelerler ve satın almak istediklerinde ürünü çevrimiçi satın alırlar.

Satın alınan ürünün ödemesi ödeme kuruluşunun havuzunda bekletilir. Satıcı ürünü alıcıya gönderir alıcı ürünü teslim aldığını onaylar, onay surecinden sonra ödeme kuruluşu havuzdaki tutarın komisyon ücretini sana geriye kalan tutarı satıcıya gönderir.

C2c iş modelinde satılan ürünün vergisel ve hukuksal boyutlarından satıcılar sorumludur. C2c iş modeli ile e-ticaret yapan bir girişimci satılan ürünün faturasından sorumlu değildir.

C2c iş modelini ülkemizde şuan destekleyen birkaç ödeme kuruluşu bulunmaktadır, her bankanın normal sanal pos’u ile c2c e-ticaret yapılamamaktadır.

C2C e-ticaret model’ inde tek oyuncu tüketicidir. Üretici ve dağıtıcı gibi diğer geleneksel üyeler c2c e-ticaret model’ inde saf dışı bırakılmıştır.

Üçüncü bir tarafın katılımına gerek yoktur. Bu da maliyetlerde azalma sağlar. Ürün ve bilginin değişimi, web teknolojileri aracılığıyla direkt olarak kullanıcılar arasında gerçekleşmektedir.

C2C’nin bazı türlerinde ise ödeme veya teslim hizmetlerini gerçekleştirmek üzere üçüncü bir taraf c2c e-ticaret modeline dahil olabilir.

C2c iş modelleri ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsan KMK Bilgi Teknolojileri C2c e-ticaret hakkında ücretsiz danışmanlık sağlamaktadır.

KMK E-Ticaret Uzmanlarına Ücretsiz Danış

 

KMK C2c Pazaryeri Yazılımları

Ülkemizde c2c e-ticaret sistemleri üzerine birçok projeye imza atan KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. size c2c e-ticaret uygulamanızda sorunsuz çözüm üretmektedir. Eğer bir c2c pazaryeri e-ticaret projen varsa KMK’nın hazırlamış olduğu c2c e-ticaret yazılımlarını incelemen veya projen hakkında bilgi alman işini kolaylaştıracaktır.

KMK C2C Pazaryeri yazılımları birçok c2c işlemlerini otomatik olarak yüksek güvenlik sistemleri ile gerçekleştirir. C2c yazılımları tüm kurgularda test edilmiş ve e-girişimcilerin kullanımına sunulmuştur.

 

KMK C2c Demo kullan

KMK C2c yazılımlarını incele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER