C2C E-Ticaret

c2c anlam

16.9.2018
0Yorum
263Okunma

c2c anlam, Kısaca, C2C (Consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder. c2c anlam nedir? Sorusu geniş bir içeriğe sahiptir. C2C e-ticaret modelinde tüketiciler bir e-ticaret sitesinde bir araya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti e-ticaret sitesinden satın alır.

c2c anlam, Detaylı anlatmak gerekirse, c2c e-ticaretin yapıldığı e-ticaret sitesi bir aracı konumundadır. Alım veya satımda her hangi bir içerik girmek, bilgilendirme yapmak vb. işlemde bulunmazlar, bu işlemleri c2c e-ticaret sitesi kullanıcıları gerçekleştirirler.

C2c e-ticaret modelinin bir diğer önemli özelliği ise satıcının faturalandırma yapmak zorunda olmamasıdır. C2c e-ticaret modeli, satıcı konumundaki tüketicinin aracı e-ticaret sitesinde satacağı ürün/hizmet bilgilerini yayınlaması, alıcı konumundaki tüketicinin ise bu ürün/hizmeti satın almak istediğinde çevrimiçi olarak sipariş vermesi ve ödemeyi yapması ile gerçekleşir. En bilinen c2c modeli e-bay, sahibinden ve gittigidiyor. com’dur.

C2C e-ticaret siteleri tedarikçilerin hizmet ve ürünlerini komisyon dahilinde yayınlamayı hedeflemiş e-ticaret siteleridir. c2c anlam nedir? Sorusuna diğer içerikleri de okuyarak daha detaylı cevap bulabilirsin. Veya c2c anlamı nedir? Sorusu hakkında e-ticaret uzmanlarımızdan bilgi alabilirsin.

KMK E-Ticaret Uzmanlarına Danış

 

Consumer Anlamı

Consumer anlamı kısaca, Consumer Tüketici anlamına gelir, c2c e-ticaret modelinde (consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder.

Consumer İngilizce bir kelimedir ve consumer anlamı Türkçede tüketicidir. C2C e-ticaret modelinde tüketiciler bir e-ticaret sitesinde bir araya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti e-ticaret sitesinden satın alır. Consumer Anlamı genel olarak c2c e-ticaret modelinde kullanılır.

 

KMK C2c Pazaryeri Yazılımları

Ülkemizde c2c e-ticaret sistemleri üzerine birçok projeye imza atan KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. size c2c e-ticaret uygulamanızda sorunsuz çözüm üretmektedir. Eğer bir c2c pazaryeri e-ticaret projen varsa KMK’nın hazırlamış olduğu c2c e-ticaret yazılımlarını incelemen veya projen hakkında bilgi alman işini kolaylaştıracaktır.

KMK C2C Pazaryeri yazılımları birçok c2c işlemlerini otomatik olarak yüksek güvenlik sistemleri ile gerçekleştirir. C2c yazılımları tüm kurgularda test edilmiş ve e-girişimcilerin kullanımına sunulmuştur.

KMK C2c Demo kullan

KMK C2c yazılımlarını incele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER