C2C E-Ticaret

Amazon Benzeri E-Ticaret

15.9.2018
0Yorum
159Okunma

Dünya genelinde ve Türkiye’de Amazon benzeri e-ticaret siteler bulunmaktadır. Bu c2c e-ticaret siteleri her geçen gün büyümektedirler ve yenileri ortaya çıkmaktadır. E-Ticaret modelleri içerisinde en popüler olan c2c modeli keşfedildikçe her sektörde yeni Amazon benzeri e-ticaret siteler oluşturulmaktadır.

Amazon benzeri e-ticaret site kurmak istiyorsan, Amazon benzeri e-ticaret siteleri inceleyerek ve bu yazımızı okuyarak nasıl kurabileceğini öğrenebilirsin. Bu tarzda siteler c2c e-ticaret modeli ile kurulabilmektedir. Amazon benzeri e-ticaret siteler c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır.

Amazon benzeri e-ticaret sitelerin normal e-ticaret sitelerinden daha fazla pazarı bulunmaktadır. Eğer yeni bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsan c2c e-ticaret modelini de düşünebilirsin. C2c e-ticaret modelinde hem sen ürün satarken diğer firmalara da ürün sattırarak komisyon geliri elde edebilirsin. Bugün dünya üzerindeki en büyük e-şirketler c2c e-ticaret modelini kullanmaktadırlar.

Ülkemizde Amazon benzeri e-ticaret siteler arayan ve Amazon benzeri e-ticaret sitelerde ürün satmak isteyen birçok tedarikçi bulunmaktadır. Bu satıcılara c2c e ticaret modeli ile satış yapabilecekleri Amazon benzeri e-ticaret site oluşturup sunman faydalı olacaktır.

 

Amazon Benzeri Site Kurmak

Amazon benzeri e-ticaret site kurmak ve yönetmek eskisi gibi zor değil artık, teknolojinin gelişmesi ile Amazon benzeri e-ticaret siteleri kurmak oldukça kolaylaşmış durumdadır. Çok fazla teknik bilgiye, hatta hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan Amazon benzeri e-ticaret site yapmak ve yönetmek oldukça kolaydır. Yazılımcı veya tasarımcı olman gerekmiyor sadece iyi bir girişimci olman yeterli.

Peki, yazılımcı olmadan böyle büyük yüksek nitelikli bir e-ticaret sitesini nasıl kuracaksın? KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi sana Amazon benzeri e-ticaret site kurmak için gerekli c2c e-pazaryeri uygulamalarını paket şeklinde sunuyor. C2c e-pazaryeri paketleri ile kolayca Amazon benzeri e-ticaret site kurulumu yapabiliyorsun.

Günümüzde en popüler sektörlerden biri olan e-ticaret her geçen gün daha fazla büyümektedir. Sende bu büyüyen sektörde yerini al projelerini hayata geçir yarına yatırım yap.

 

C2C E-Ticaret

C2c e-ticaret, bir e-ticaret modelidir. Bu e-ticaret modeli ile satıcılar senin oluşturacağın e-ticaret sitesinde dükkân-mağaza açarak ürün satışı yaparlar. Sende yapılan satıştan komisyon veya listeleme ücreti alırsın. Dünya genelindeki en büyük e-ticaret şirketleri bu e ticaret modelini kullanırlar, Amazon e-ticaret sitesi de bu modelde çalışan bir e-ticaret sitesidir.

C2c e-ticaret siteleri yüksek nitelikli e-ticaret siteleridir, altyapıları ve fonksiyonları bu işe uygun şekilde tasarlanmalıdır. Her e-ticaret site yazılımı ile Amazon benzeri e-ticaret site kuramazsın.

Türkiye’de hazır c2c e-ticaret yazılımı ilk olarak 2014 yılında “KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi” Tarafından oluşturulmuştur. Oluşturulan c2c yazılımı birçok testlerden geçirilerek e-girişimcilerin kullanımına sunulmuştur. KMK C2c e-ticaret yazılımı ile Amazon benzeri e-ticaret site kurabilir ve kolayca yönetebilirsin.

KMK C2c e-ticaret yazılımına ait c2c demo ücretsiz kullanabilir özelliklerini keşfedebilirsin.

 

C2c Nedir?

C2C (Consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder. C2C e-ticaret modelinde tüketiciler bir e ticaret sitesinde bir araya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti e-ticaret site’ sinden satın alır.

C2c e-ticaret’ in yapıldığı e-ticaret sitesi bir aracı konumundadır. Alım veya satımda herhangi bir içerik girmek, bilgilendirme yapmak vb. işlemde bulunmazlar, bu işlemleri c2c e-ticaret sitesi kullanıcıları gerçekleştirirler.

C2c e-ticaret modelinin bir diğer önemli özelliği ise satıcının faturalandırma yapmak zorunda olmamasıdır. C2c e-ticaret modeli, satıcı konumundaki tüketicinin aracı e-ticaret sitesinde satacağı ürün/hizmet bilgilerini yayınlaması, alıcı konumundaki tüketicinin ise bu ürün/hizmeti satın almak istediğinde online olarak sipariş vermesi ve ödemeyi yapması ile gerçekleşir. En bilinen c2c modeli e-bay, sahibinden ve gittigidiyor. com’ dur. Ve bugün dünya üzerindeki en büyük e-ticaret siteleri c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır. C2C e-ticaret siteleri tedarikçilerin hizmet ve ürünlerini komisyon dahilinde yayınlamayı hedeflemiş e-ticaret siteleridir.

 

C2c E-Ticaret Siteleri

Dünya genelinde ve ülkemizde birçok başarılı c2c e-ticaret siteleri bulunmaktadır. En büyük e-ticaret siteleri c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır. Ülkemizde c2c e-ticaret siteleri her sektörde, her bölgede etkisini ve başarısını göstermektedir. E-girişimciler farklı sektörlere ve bölgelere özel c2c e-ticaret siteleri oluşturarak e-pazarda yerini alabilirler.

KMK tarafından oluşturulan c2c e-ticaret sitelerini incele.

 

C2C E-ticaret Yazılımı

Türkiye’de ilk ve tek olan KMK C2c e-ticaret yazılımı ile sende Amazon benzeri e-ticaret site oluşturabilirsin.

C2c e-ticaret yazılımı ile Amazon benzeri e-ticaret site kolayca oluşturabilirsin. KMK C2C E-ticaret Paket’lerini inceleyerek sana uygun c2c e-ticaret yazılımını belirleyebilirsin.

C2C e-ticaret yazılımlarını incele veya özel c2c projen için bilgi al

Amazon benzeri e-ticaret site kurmak istiyorsan nasıl kurabileceğini KMK E-Ticaret uzmanlarına danışarak öğrenebilirsin.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER