C2C Siteler

Amazon Benzeri Alışveriş Siteleri

15.9.2018
0Yorum
455Okunma

Dünya genelinde ve Türkiye’de Amazon benzeri alışveriş siteleri bulunmaktadır. Bu c2c e-ticaret siteleri her geçen gün büyümektedirler ve yenileri ortaya çıkmaktadır. E-Ticaret modelleri içerisinde en popüler olan c2c modeli keşfedildikçe her sektörde yeni Amazon benzeri alışveriş siteleri oluşturulmaktadır.

Amazon benzeri alışveriş siteleri istiyorsan, Amazon benzeri alışveriş siteleri inceleyerek ve bu yazımızı okuyarak nasıl kurabileceğini öğrenebilirsin. Bu tarzda siteler c2c e-ticaret modeli ile kurulabilmektedir. Amazon benzeri alışveriş siteleri c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır.

Amazon benzeri alışveriş siteleri normal e-ticaret sitelerinden daha fazla pazarı bulunmaktadır. Eğer yeni bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsan c2c e-ticaret modelini de düşünebilirsin. C2c e-ticaret modelinde hem sen ürün satarken diğer firmalara da ürün sattırarak komisyon geliri elde edebilirsin. Bugün dünya üzerindeki en büyük e-şirketler c2c e-ticaret modelini kullanmaktadırlar.

Ülkemizde Amazon benzeri alışveriş siteleri arayan ve Amazon benzeri alışveriş siteleri ürün satmak isteyen birçok tedarikçi bulunmaktadır. Bu satıcılara c2c e ticaret modeli ile satış yapabilecekleri Amazon benzeri alışveriş siteleri oluşturup sunman faydalı olacaktır.

 

Amazon Benzeri Alışveriş Sitesi Kurmak

Ali baba benzeri alışveriş siteleri kurmak ve yönetmek eskisi gibi zor değil artık, teknolojinin gelişmesi ile Amazon benzeri e-ticaret siteleri kurmak oldukça kolaylaşmış durumdadır. Çok fazla teknik bilgiye, hatta hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan Amazon benzeri alışveriş sitesi yapmak ve yönetmek oldukça kolaydır. Yazılımcı veya tasarımcı olman gerekmiyor sadece iyi bir girişimci olman yeterli.

Peki, yazılımcı olmadan böyle büyük yüksek nitelikli bir e-ticaret sitesini nasıl kuracaksın? KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi sana Amazon benzeri alışveriş siteleri kurmak için gerekli c2c e-pazaryeri uygulamalarını paket şeklinde sunuyor. C2c e-pazaryeri paketleri ile kolayca Amazon benzeri alışveriş siteleri kurulumu yapabiliyorsun.

Günümüzde en popüler sektörlerden biri olan e-ticaret her geçen gün daha fazla büyümektedir. Sende bu büyüyen sektörde yerini al projelerini hayata geçir yarına yatırım yap.

 

C2C E-Ticaret

C2c e-ticaret, bir e-ticaret modelidir. Bu e-ticaret modeli ile satıcılar senin oluşturacağın e-ticaret sitesinde dükkân-mağaza açarak ürün satışı yaparlar. Sende yapılan satıştan komisyon veya listeleme ücreti alırsın. Dünya genelindeki en büyük e-ticaret şirketleri bu e ticaret modelini kullanırlar, Amazon sitesi de bu modelde çalışan bir e-ticaret sitesidir.

C2c e-ticaret siteleri yüksek nitelikli e-ticaret siteleridir, altyapıları ve fonksiyonları bu işe uygun şekilde tasarlanmalıdır. Her e-ticaret site yazılımı ile Amazon benzeri alışveriş siteleri kuramazsın.

Türkiye’de hazır c2c e-ticaret yazılımı ilk olarak 2014 yılında “KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi” Tarafından oluşturulmuştur. Oluşturulan c2c yazılımı birçok testlerden geçirilerek e-girişimcilerin kullanımına sunulmuştur. KMK C2c e-ticaret yazılımı ile Amazon benzeri alışveriş siteleri kurabilir ve kolayca yönetebilirsin. KMK C2c e-ticaret yazılımına ait c2c demo ücretsiz kullanabilir özelliklerini keşfedebilirsin.

 

C2c Nedir?

C2C (Consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder. C2C e-ticaret modelinde tüketiciler bir e ticaret sitesinde bir araya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti e-ticaret site’ sinden satın alır.

C2c e-ticaret’ in yapıldığı e-ticaret sitesi bir aracı konumundadır. Alım veya satımda herhangi bir içerik girmek, bilgilendirme yapmak vb. işlemde bulunmazlar, bu işlemleri c2c e-ticaret sitesi kullanıcıları gerçekleştirirler.

C2c e-ticaret modelinin bir diğer önemli özelliği ise satıcının faturalandırma yapmak zorunda olmamasıdır. C2c e-ticaret modeli, satıcı konumundaki tüketicinin aracı e-ticaret sitesinde satacağı ürün/hizmet bilgilerini yayınlaması, alıcı konumundaki tüketicinin ise bu ürün/hizmeti satın almak istediğinde online olarak sipariş vermesi ve ödemeyi yapması ile gerçekleşir. En bilinen c2c modeli e-bay, sahibinden ve gittigidiyor. com’ dur. Ve bugün dünya üzerindeki en büyük e-ticaret siteleri c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır. C2C e-ticaret siteleri tedarikçilerin hizmet ve ürünlerini komisyon dahilinde yayınlamayı hedeflemiş e-ticaret siteleridir.

 

C2c E-Ticaret Siteleri

Dünya genelinde ve ülkemizde birçok başarılı c2c e-ticaret siteleri bulunmaktadır. En büyük e-ticaret siteleri c2c e-ticaret modelini kullanmaktadır. Ülkemizde c2c e-ticaret siteleri her sektörde, her bölgede etkisini ve başarısını göstermektedir. E-girişimciler farklı sektörlere ve bölgelere özel c2c e-ticaret siteleri oluşturarak e-pazarda yerini alabilirler.

KMK tarafından oluşturulan c2c e-ticaret sitelerini incele.

 

C2C E-ticaret Yazılımı

Türkiye’de ilk ve tek olan KMK C2c e-ticaret yazılımı ile sende Amazon benzeri alışveriş siteleri oluşturabilirsin.

C2c e-ticaret yazılımı ile Amazon benzeri alışveriş siteleri kolayca oluşturabilirsin. KMK C2C E-ticaret Paket’lerini inceleyerek sana uygun c2c e-ticaret yazılımını belirleyebilirsin.

C2C e-ticaret yazılımlarını incele veya özel c2c projen için bilgi al

Amazon benzeri alışveriş siteleri istiyorsan nasıl kurabileceğini KMK E-Ticaret uzmanlarına danışarak öğrenebilirsin.

 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER